Vi säljer hus vi själva skulle vilja bo i.

På landet. Vid havet. På Österlen & Västerlen

Med passion för hus

Vår filosofi är ganska enkel. Vi säljer hus vi själva skulle vilja bo i. 

Vår filosofi är ganska enkel. Vi säljer hus vi själva skulle vilja bo i. Det är ett privilegium. Vi älskar hus. Vi älskar människor.  Vi älskar Skåne i både öst och väst. Varje dag strävar vi efter att utvecklas. Varje dag blandar vi passion för hus och människor med kunskap och erfarenhet av husaffärer. Vi är också projektledare. Inredare. Trädgårdsfixare. Fotografer. Stylister. Formgivare. Juridisk, ekonomisk och teknisk rådgivare. Förhandlare. Vägvisare. Budbärare. Oavsett om Du vill köpa. Eller sälja! Och vi marknadsför mer än fyra väggar och ett tak...!

Hus av sten. Hus av korsvirke. Hus av tegel. Hus för liten peng & större. Det lilla renoveringsobjektet i skogsbrynet kan vara lika spännande som den kringbyggda gården på slätten eller längan i fiskeläget. Men, det ska erkännas - ”udda” hus finner lättast vägen till våra hjärtan! Vi älskar vårt arbete och vi älskar Österlen och Västerlen!

Funderar Du på att sälja ditt hus till sensommaren eller hösten är du hjärtligt välkommen att höra av dig för ett förutsättningslöst möte. 

Österlen - 0414-708 00 (Vardagar 9-12) eller via mail.

Västerlen - 040-471551 eller via mail.

Väl mött och varmt välkomna önskar Lotta, Elisabeth, Gabrielle, Roxanna, Sara, Therese, Catja & Peter.

Vi säljer hus vi själva skulle vilja bo i.

Lotta Nordstedt

Lotta Nordstedt

VD/fastighetsmäklare
Formgivare & foto
Uppvik ÖSTERLEN
0708-92 07 24
lotta@uppvik.nu
Elisabeth Wretsell

Elisabeth Wretsell

VD/fastighetsmäklare
Foto & layout
Uppvik VÄSTERLEN
0704-52 06 46
elisabeth@uppvik.nu
Gabrielle Malmberg

Gabrielle Malmberg

Fastighetsmäklare
Text, foto & layout
ÖSTERLEN & MEDELHAV
0708-66 95 93
gabrielle@uppvik.nu
Sara Hertzman Persson

Sara Hertzman Persson

Fastighetsmäklare
Foto, text & layout
Uppvik VÄSTERLEN
0730-917 222
sara@uppvik.nu
Therese Carnemalm

Therese Carnemalm

Handgjorda ritningar
VÄSTERLEN & ÖSTERLEN
0702-56 36 06
therese@carnemalm.se
Catja Björklund

Catja Björklund

Skribent & assistent
Uppvik ÖSTERLEN
0735-18 18 28
catja@uppvik.nu
Peter Olsen

Peter Olsen

Skribent
Uppvik ÖSTERLEN
0708-80 58 28
ordochbygg@icloud.com
Penseldrag & arkitektur AO Media. Powered by ExpressionEngine